Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prosím o radu ohledně výpovědi v Německu  (Přečteno 59486 krát)
grochi



Karma: -1
Příspěvků: 17


« : Srpen 19, 2013, 04:31:59 pm »

Může mě agentura jen tak vyhodit bez udání důvodu a po zkušební lhůtě? děkuji
« Poslední změna: Srpen 19, 2013, 04:35:57 pm od David » Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #1 : Srpen 19, 2013, 07:52:44 pm »

Pokud se te zbavit chce, nejak to udela. V pracovni lhute budes jiste mit podminky pro ukonceni pracovniho pomeru. Pokud ti zamestnavatel dava vypoved v rozporu s nimi, muzes se obratit urcite prinejmensim na urad prace. (pravdepodobne jsou i jine moznosti, ale v tom se moc nevyznam).
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #2 : Srpen 19, 2013, 08:38:34 pm »

Pokial si myslis, ze ta nepravom vyhodili, tak sa mozes obratit na Arbeitsgericht a ti by to mali presetrit.
http://www.arbg.bayern.de/muenchen/gerichte/muenchen/
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #3 : Srpen 19, 2013, 10:42:06 pm »

Jak dlouho trvala tvoje zkusebni doba a na jakou dobu jsi mel uzavrenou pracovni smlouvu? O jakou Kündigung se jednalo? (fristgemäße Kündigung bzw. ordentliche Kündigung, entfristete Kündigung atd?)  Kolik pracovniku ma firma, u ktere jsi byl zamestnan a existuje ve firme Betriebsrat?
Kazdopadne doporucuji okamzite vyhledat pravnickou pomoc, abys nepromeskal dreiwochige Frist. Totez plati pro Arbeitsamt, kde musis nejpozdeji do 3 dnu po obdrzeni vypovedi ze strany zamestnavatele nahlasit, ze jsi byl "gekündigt".  Jinak ti zcela vazne hrozi trimesicni Sperre.
« Poslední změna: Srpen 19, 2013, 11:00:01 pm od milda34 » Zaznamenáno
grochi



Karma: -1
Příspěvků: 17


« Odpověď #4 : Srpen 20, 2013, 08:27:43 am »

Zkušební lhůtu mám 6měsíců, nastoupil jsem 4.2.2013 a 31.7.2013,byl odeslán dopis že mám výpověd k 16.8 dopis přišel na německou adresu,ale já jsem v čr na dovolené,smlouvu mám na dobu neurčitou,ve smlouvě mám psáno že zaměstnavatel musi ve zkušební lhůtě dát vědět 2týdny před koncem měsíce
Zaznamenáno
grochi



Karma: -1
Příspěvků: 17


« Odpověď #5 : Srpen 20, 2013, 08:29:17 am »

jinak obyčejný nadpis (Kündigung) nic víc
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #6 : Srpen 20, 2013, 11:43:54 pm »

Ahoj,
sice jsi neodpovedel na vsechny moje otazky, ale jak to tak pises, vypada to, ze jsi dostal vypoved jeste ve zkusebni dobe, a tudiz neni zamestnavatel povinnen udavat duvody, ktere ho k tomu vedly. Pises, ze jsi nastoupil 4.2.2013 a ze mas zkusebni dobu 6 mesicu, tzn. do 04.08.2013. Jestlize byla vypoved datovana 31.07.2013 (coz byla streda), je takrka 100% nutne vychazet z toho, ze ti dopis do 04.08.2013 (posledni den tve zkusebni doby) byl dorucen. Za doruceni se povazuje vhozeni dopisu do tve schranky a pripadna argumentace, ze ses v te dobe zdrzoval na dovolene mimo uvedene bydliste v Nemecku a zes tim padem dopis k poslednimu dni vypovedi do rukou nedostal, neni pro nikoho zajimave. Vypoved muze byt dorucena jak postou nebo kuryrem, nebo proste staci, ze ti ji (treba i v nedeli do pulnoci v posledni den tve zkusebni doby) vhodi do schranky povereny pracovnik tveho zamestnavatele s jednim nebo vice svedky. Takze podle informaci, ktere od tebe mam se zda, ze tvuj zamestnavatel dodrzel vypovedni lhutu 2 tydny, nebot jsi vypoved dostal az k 16.08.2013 (patek). Z toho take usuzuji, ze tvuj zamestnavatel je schopen prokazat, ze ti vypoved byla dorucena jeste ve zkusebni dobe, odpovidalo by to na 02.08.2013. Tvoji poznamce, ze ve smlouve stoji, ze ti ma zamestnavatel o skutecnosti informovat 2 tydny pred koncem mesice, nerozumim a neni to obvykle; netyka se to nahodou 2-tydenni vypovedni lhuty ve zkusebni dobe?   
Pokud mas Rechtschutzversicherung, doporucuji si vyzadat Schadensnummer a obratit se na pravnika.

Zdravim

Zaznamenáno
grochi



Karma: -1
Příspěvků: 17


« Odpověď #7 : Srpen 21, 2013, 05:57:51 am »

tak to mám fajn,no myslim že to je dvoutýdenní výpovědní lhůta ve zkušební době,kdybych šel na nemocenskou po výpovědi je tam nějaká ochranná lhůta,jak je to u nás?Jinak moc děkuji za informace :-)
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #8 : Říjen 01, 2013, 05:34:25 pm »

řeším to samé, dali mi výpověď ve zkušební době a v pracovní neschopnosti, mám pocit, že bude lépe se porozhlédnout po jiné zemi než je Německo
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #9 : Říjen 02, 2013, 03:33:10 pm »

Nie.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevrakousku.at © 2013
Vše o práci v Rakousku. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Rakousku.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | russisch lernen | französisch lernen | spanisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen |